Lengvesnis būdas sužinoti, kur nukeliauja ES pinigai!

Informacija apie projektą

eLABa integralių paslaugų sukūrimas ir plėtra

Vilniaus universitetas

Bendra informacija
Pareiškėjo ar projekto vykdytojo vietovė 3 Universiteto g., Vilnius, Lietuva
Rajonas Vilniaus m.
Bendras per visą gyvavimo laikotarpį įgyvendintas ES lėšomis finansuotų projektų skaičius 180
„Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančio projekto programinis laikotarpis
Nurodykite, pvz. 2007-2013
2007-2013 m.
Programa, iš kurios buvo skirtas finansavimas „Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančiam projektui Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa
Prioritetas, pagal kurį finansavimas skirtas „Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančiam projektui Mokymasis visą gyvenimą
„Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančio projekto veiklos sritis Aukščiausios kokybės formaliojo ir neformaliojo mokymo paslaugų teikimas
Projekto finansavimo būdas
* Projekto finansavimas gali būti valstybinis, regioninis arba konkursinis. Konkursinis projektas nuo planinio skiriasi tuo, kad planiniams projektams neskelbiamas papildomas konkursas – tokie projektai ir jų vykdytojai atrenkami iš anksto pagal ministerijų parengtas gaires. Konkursas skelbiamas naudingiausiems ir kokybiškiausiems projektams atrinkti tada, kai tą pačią veiklą gali atlikti daug skirtingų subjektų. Planiniai projektai ir jų vykdytojai atrenkami iš anksto pagal Vyriausybės ar ministerijų parengtas gaires; tokie projektai gali būti valstybiniai (kai projektų sąrašas sudaromas pagal nacionalinius strateginio planavimo dokumentus) arba regioniniai (kai projektų sąrašas sudaromas pagal regioninius strateginio planavimo dokumentus).
Valstybinis
Ar projektą įgyvendinanti organizacija / įmonė yra perkančioji organizacija?
Organizacijos ir įmonės, atitinkančios perkančiųjų organizacijų apibrėžimą pagal LR Viešųjų pirkimų įstatymą, įgyvendindamos ES projektus, prekėms, paslaugoms ar darbams įsigyti turi vykdyti viešuosius pirkimus pagal šį įstatymą. Įmonės ar organizacijos, kurios nėra perkančiosios organizacijos pagal šį įstatymą, įgyvendindamos ES projektus prekes, paslaugas ar darbus turi pirkti pagal taisykles, numatytas Finansų ministro įsakyme dėl pirkimų neperkančiosioms organizacijoms.
Taip
Projekto įgyvendinimui skirta ES ir valstybės biudžeto lėšų suma 770.385,00 EUR
Suma, kurią projekto vykdytojas turėjo finansuoti iš savo lėšų 85.598,00 EUR
Projekto tikslas Patobulinti eLABą sukuriant ir plėtojant integralias vieningos mokslo ir studijų informacinės infrastruktūros paslaugas.
Projekto įgyvendinimo metu vykdytų pirkimų skaičius 5

1 Jonvabalis

Klausimas Atsakymas
Kaip šis projektas prisideda prie 2007-2013/2014-2020 m. veiksmų programos strategijos ir kaip toks prisidėjimas matuojamas Šis projektas įgyvendintas pasinaudojus 2007-2013 m. ES struktūrinių fondų parama pagal priemonę "Aukščiausios kokybės formaliojo ir neformaliojo mokymo paslaugų teikimas". Siekiant sudaryti sąlygas mokslo darbuotojams vykdyti LR Mokslo ir studijų įstatymo 45 str. dėl Mokslinės veiklos rezultatų viešinimo, Europos komisijos bei Europos mokslo tarybos rekomendacijas dėl mokslo publikacijų archyvavimo atviros prieigos talpyklose, buvo būtina tobulinti eLABa e.objektų talpyklą, kad atitiktų tarptautinius reikalavimus ir užtikrintų atvirą prieigą prie Lietuvos mokslo rezultatų, reprezentuotų šalies mokslą pasauliui.
Projektu buvo sukurta vieninga, procesų nedubliuojanti, patogi ir lengvai administruojama ir prieinama Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacinė sistema. O toks rezultatas pilnai atitinka minėtos programos strategiją.
Nuorodą į įmonės organizacinės struktūros schemą Vilniaus universiteto struktūra: http://www.vu.lt/apiemus/struktura
Nuoroda į viešą įsipareigojimą nepažeisti su įmonės veikla susijusių teisės normų Sutarties Bendrųjų sąlygų 2.1.6 punkte skelbiama, kad Projekto vykdytojas įsipareigoja "laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, Europos Sąjungos teisės aktų, teisės aktų, susijusių su Projekto įgyvendinimu."
Skelbiamu būdu vykdytų pirkimų skaičius
Remiantis Viešųjų pirkimų tarnybos paaiškinimu, skelbiami pirkimai – tai tokie pirkimai, kurie atliekami viešai apie juos paskelbus ir taip sudarius galimybę sudalyvauti visiems tiekėjams.
2
Neskelbiamu būdu vykdytų pirkimų skaičius
Remiantis Viešųjų pirkimų tarnybos paaiškinimu, neskelbiamu pirkimai – ai tokie pirkimai, kai skelbimai apie jų vykdymą nėra viešai pasiekiami ir kuriuose gali dalyvauti tik pakviesti tiekėjai. Tokiu atveju neveikia įprasti rinkos konkurencijos dėsniai, tad labai svarbu užtikrinti, kad tokie pirkimai vyktų atskaitingai ir būtų suvaldytos su mažesniu viešumu atsirandančios rizikos.
3
Projekto įgyvendinimo metu buvo nustatyta viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimų Taip
Projekto tęstinumo užtikrinimas, projekto rezultatų matavimas ir įvertinimas, pasiekti rezultatai Projekto metu, remiantis Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos (eLABa) informacinės sistemos nuostatais ir eLABa duomenų saugos nuostatais, parengta eLABa specifikacija, apimanti visus eLABa posistemius ir atitinkanti Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės reikalavimus. Pagal specifikaciją parengta vieninga, procesų nedubliuojanti, patogi, lengvai administruojama ir prieinamą informacinė sistema eLABa.
Visa eLABa sistemos programinė įranga yra įdiegta ir sukonfigūruota Užsakovo (Vilniaus universitetas) produkcinėje infrastruktūroje, visi duomenys iš senų sistemų yra perkelti, naujoji sistema yra paruošta naudojimui. Užsakovui pateikta visa programinė įranga ir numatyta dokumentacija. Projekto metu įsigytos programinės įrangos licencijų palaikymo paslaugos.
66 eLABa talpyklos naudotojai ir 57 EPAS bei rašto darbų mainavietės naudotojai buvo apmokyti naudotis pagrindinėmis minėtų posistemių bei eLABa talpyklos funkcijomis.
Nacionalinė Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka – eLABa, kurioje kaupiami ir viešai prieigai teikiami mokslo ir studijų dokumentai ir jų metaduomenys. Ją sudaro:
• Bibliotekų informacinės sistemos (e.katalogai, komplektavimo, cirkuliacijos, naudotojų, administarvimo moduliai);
• Publikacijų duomenų bazės (PDB);
• Studijų baigiamieji darbai, disertacijos (ETD), plagiato patikra;
• Institucinės e.dokumentų talpyklos;
• Institucijų virtualiosios bibliotekos (+ išorės DB);
• eLABa portalas (bendra virtualioji biblioteka).
Projekto metu parengta eLABa sistema bus naudojama visų Lietuvos regionų mastu. Informacinės sistemos eLABa kaupiama informacija prieinama visų regionų bei pasaulio mokslo bendruomenėms dėl to didinamas Lietuvos mokslo matomumas ir šios sistemos informacinė ir mokslinė vertė. Visos institucijos galės naudotis naujomis ir atnaujintomis sistemos funkcijomis, kurios tapo dar patrauklesnės ir paprastesnės naudotojui. Sistema tapo prieinamesnė savo informacijos tikslumu, įkėlimo ir patikros funkcijomis.
Nuorodos į projekto rezultatus http://www.elaba.lt/elaba-portal/

2 Jonvabaliai

Klausimas Atsakymas
Nuorodą į organizacijoje patvirtintas viešųjų pirkimų organizavimo taisykles Vilniaus universiteto supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklės: http://mw.eviesiejipirkimai.lt/vpm/SVPTS/svpts_sarasas.asp?SBJ_ID=1020215677
Prieš pradedant įgyvendinti šį projektą vyko konsultacijos su gyventojais ar kitomis suinteresuotomis grupėmis Prieš pradedant šį projektą vyko kelių etapų pasiruošimas:
- 2008 m. buvo atlikta „eLABa plėtros galimybių studija“ (prieinama internete: http://vddb.library.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:B.03~2008.SEQN_LABT-001/DS.001.0.01.BOOK); /> - 2010 m. LABIIMSPP konsorciumas (Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms plėtros ir palaikymo konsorciumas) buvo sudaręs eLABa plėtros darbo grupę (Valdybos susirinkimo, vykusio 2010-07-02 d., protokolo Nr.VlP-10/3) iš 14 asmenų (iš 7 Lietuvos mokslo ir studijų institucijų). Darbo grupės užduotis buvo išdiskutuoti ir nuspręsti dėl eLABa konkrečių veiklų, funkcijų plėtros, kai kurių atsisakymo ir pan., kurių pagrindu Konsorciumo administruojanti institucija parengtų eLABa plėtros projekto paraišką. Darbo grupės siūlymai, paraiškos projektai buvo svarstomi Konsorciumo Valdybos posėdžiuose ir derinami su 2007 m. Švietimo ir mokslo ministerijos įsakymu Nr. ISAK-791patvirtintos Lietuvos virtualaus universiteto 2007–2012 m. programos taryba.
Projektui buvo taikyta finansinių korekcijų
Finansinės korekcijos – jeigu nustatomi projektų vykdytojų pažeidimai, jiems taikomos teisės aktuose numatytos finansinės korekcijos. Tai, priklausomai nuo nustatyto pažeidimo, gali reikšti, jog sumažinamas projektui skiriamas finansavimas, susigrąžinamas finansavimas tų išlaidų, kurios pripažįstamos netinkamomis arba netgi nutraukiama su projekto vykdytoju pasirašyta Finansavimo ir administravimo sutartis.
Ne

3 Jonvabaliai

Klausimas Atsakymas
Dėl pirkimų, vykdytų įsigyjant prekes ir paslaugas įgyvendinant šį ES projektą, vyko teisiniai ginčai Ne
Projektą įgyvendinant buvo bendradarbiaujama su socialiniais ekonominiais partneriais Projektas vykdytas kartu su šiais partneriais: Alytaus kolegija, Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Kauno kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Kauno technikos kolegija, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos kūno kultūros akademija, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, Marijampolės kolegija, Mykolo Romerio universitetas, Panevėžio kolegija, Viešoji įstaiga Socialinių mokslų kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaulių universitetas, Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla, Utenos kolegija, V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus kooperacijos kolegija, Lietuvos edukologijos universitetas, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Viešoji įstaiga, Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla, Vilniaus dizaino kolegija, Viešoji įstaiga Vakarų Lietuvos verslo kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Viešoji įstaiga Kolpingo kolegija, Žemaitijos kolegija
Darbuotojai, tiesiogiai dirbantys prie projekto įgyvendinimo, yra apmokyti antikorupcijos rizikų / skaidrumo standartų srityje Specialūs apmokymai nevykdomi
Organizacijos tinklapyje nurodoma, kas yra jos akcininkai / dalininkai Vilniaus universiteto teisinę situaciją apibrėžia Statutas: http://www.vu.lt/site_files/Adm/statutas/Vilniaus_universiteto_Statutas.pdf Taip pat papildomai tai dar galima rasti LR Mokslo ir studijų įstatyme: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=474734
Įmonės tinklapyje nurodomos antrinės, pirminės bendrovės ir filialai Vilniaus universiteto tinklapyje nurodoma, kiek ir kokių padalinių jis turi: http://www.vu.lt/apiemus/faktai Taip pat - ir jų struktūra: http://www.vu.lt/apiemus/struktura
Organizacija skelbia apie pranešimo kanalus (būdus), kuriais gali naudotis jos darbuotojai, taip pat ir tiekėjai, agentai, subrangovai ir partneriai, norėdami saugiai ir konfidencialiai pranešti apie potencialius vidinės tvarkos pažeidimus ar klausti patarimo (pasitikėjimo linijos) Bendra tvarka
Organizacija turi elgesio ar etikos kodeksą Vilniaus universiteto Akademinės etikos kodeksas: http://www.vu.lt/site_files/SD/Studentams/SP/SRD/VU_AEK.pdf
Organizacijos turimame elgesio ir etikos kodekse yra dovanų politiką reguliuojančių nuostatų Vilniaus universiteto Akademinės etikos kodekso 3.1. nuostata
Organizacijos turimame elgesio ar etikos kodekse yra interesų konfliktų sprendimo politiką reguliuojančių nuostatų Vilniaus universiteto Akademinės etikos kodekso 2.4 ir 3.1. nuostatos. O taip Universitete konfliktų reguliavimui, jei tokie iškiltų, skirti vidiniai padaliniai: Akademinės etikos komisija, Ginčų nagrinėjimo komisija ir Darbo ginčų komisija.
Prieš pradedant projektą, buvo atlikta kaštų ir naudos analizė Atskira kaštų-naudos analizė nebuvo atliekama. Buvo remiamasi minėtos galimybių studijos, darbo grupės, Konsorciumo siūlymais ir sutarimais su ŠMM LVU programos taryba.
Atlikta (jeigu buvo atlikta) kaštų ir naudos analizė / investicijų projektas / verslo planas prieinamas viešai Kaip minėta, buvo atlikta „eLABa plėtros galimybių studija“, prieinama internete: http://vddb.library.lt/fedora/get/LT-eLABa-0001:B.03~2008.SEQN_LABT-001/DS.001.0.01.BOOK
Nuoroda į projekto finansavimo ir administravimo sutartį bei jos priedą nr. 2 Sutarties punktas Nr. 14.3: "Šios Sutarties sąlygos viešai neskelbiamos be Šalių sutikimo, išskyrus Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus atvejus."