Lengvesnis būdas sužinoti, kur nukeliauja ES pinigai!

Informacija apie projektą

Projektų valdymo sistemos sukūrimas ir įdiegimas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Bendra informacija
Pareiškėjo ar projekto vykdytojo vietovė Konstitucijos prospektas 12, Vilnius 09309, Lietuva
Rajonas Vilniaus m.
Bendras per visą gyvavimo laikotarpį įgyvendintas ES lėšomis finansuotų projektų skaičius 7
„Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančio projekto programinis laikotarpis
Nurodykite, pvz. 2007-2013
2007-2013
Programa, iš kurios buvo skirtas finansavimas „Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančiam projektui Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa.
Prioritetas, pagal kurį finansavimas skirtas „Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančiam projektui 4 prioritetas - „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“.
„Jonvabalių“ iniciatyvoje dalyvaujančio projekto veiklos sritis Viešojo administravimo subjektų sistemos tobulinimas.
Projekto finansavimo būdas
* Projekto finansavimas gali būti valstybinis, regioninis arba konkursinis. Konkursinis projektas nuo planinio skiriasi tuo, kad planiniams projektams neskelbiamas papildomas konkursas – tokie projektai ir jų vykdytojai atrenkami iš anksto pagal ministerijų parengtas gaires. Konkursas skelbiamas naudingiausiems ir kokybiškiausiems projektams atrinkti tada, kai tą pačią veiklą gali atlikti daug skirtingų subjektų. Planiniai projektai ir jų vykdytojai atrenkami iš anksto pagal Vyriausybės ar ministerijų parengtas gaires; tokie projektai gali būti valstybiniai (kai projektų sąrašas sudaromas pagal nacionalinius strateginio planavimo dokumentus) arba regioniniai (kai projektų sąrašas sudaromas pagal regioninius strateginio planavimo dokumentus).
Projekto atrankos būdas – valstybės projektų planavimas.
Ar projektą įgyvendinanti organizacija / įmonė yra perkančioji organizacija?
Organizacijos ir įmonės, atitinkančios perkančiųjų organizacijų apibrėžimą pagal LR Viešųjų pirkimų įstatymą, įgyvendindamos ES projektus, prekėms, paslaugoms ar darbams įsigyti turi vykdyti viešuosius pirkimus pagal šį įstatymą. Įmonės ar organizacijos, kurios nėra perkančiosios organizacijos pagal šį įstatymą, įgyvendindamos ES projektus prekes, paslaugas ar darbus turi pirkti pagal taisykles, numatytas Finansų ministro įsakyme dėl pirkimų neperkančiosioms organizacijoms.
Taip
Projekto įgyvendinimui skirta ES ir valstybės biudžeto lėšų suma 246.014,29 EUR
Suma, kurią projekto vykdytojas turėjo finansuoti iš savo lėšų 0
Projekto tikslas Optimizuoti projektų valdymą Fondo valdyboje siekiant efektyvesnio vidaus administravimo ir veiklos valdymo.
Projekto įgyvendinimo metu vykdytų pirkimų skaičius 1

1 Jonvabalis

Klausimas Atsakymas
Kaip šis projektas prisideda prie 2007-2013/2014-2020 m. veiksmų programos strategijos ir kaip toks prisidėjimas matuojamas Projekto tikslas „Optimizuoti projektų valdymą Fondo valdyboje siekiant efektyvesnio vidaus administravimo ir veiklos valdymo“ ir uždavinys „Patobulinti projektų valdymą sukuriant ir įdiegiant projektų valdymo sistemą (toliau – PVS“ yra susiję su Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 4 prioriteto „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“ tikslu „Sstiprinti administracinius gebėjimus ir didinti viešojo administravimo efektyvumą“ ir šio prioriteto 2 uždaviniu „Gerinti veiklos valdymą, geriau įgyvendinti ES politikas, tobulinti viešojo administravimo struktūrą“, kadangi įgyvendinus projektą bus padidintas Fondo valdybos administravimo efektyvumas, pagerintas veiklos valdymas veiklos ir teisės aktų pokyčių, projektų srityje.
Įgyvendinus projektą, darbuotojams įdiegta PVS taps efektyviu veiklos valdymo ir vidaus administravimo įrankiu, leidžiančiu geriau koordinuoti, kontroliuoti, valdyti projektus ir su jais susijusias užduotis, planuoti veiklą, racionaliau išnaudoti vidinius išteklius.
Projekto įgyvendinimu prisidedama prie priemonės įgyvendinimo stebėsenos rodiklio „Įdiegtos vidaus administravimo ir veiklos valdymą gerinančios sistemos ar metodai valstybinio administravimo ir kituose viešojo administravimo subjektuose (Skaičius)“ pasiekimo.
Nuorodą į įmonės organizacinės struktūros schemą http://sodra.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/struktura
Nuoroda į viešą įsipareigojimą nepažeisti su įmonės veikla susijusių teisės normų http://www.sodra.lt/lt/situacijos/korupcija-ir-nesazininga-veikla/praneskite-apie-korupcijos-atvejus-sodroje
Skelbiamu būdu vykdytų pirkimų skaičius
Remiantis Viešųjų pirkimų tarnybos paaiškinimu, skelbiami pirkimai – tai tokie pirkimai, kurie atliekami viešai apie juos paskelbus ir taip sudarius galimybę sudalyvauti visiems tiekėjams.
1
Neskelbiamu būdu vykdytų pirkimų skaičius
Remiantis Viešųjų pirkimų tarnybos paaiškinimu, neskelbiamu pirkimai – ai tokie pirkimai, kai skelbimai apie jų vykdymą nėra viešai pasiekiami ir kuriuose gali dalyvauti tik pakviesti tiekėjai. Tokiu atveju neveikia įprasti rinkos konkurencijos dėsniai, tad labai svarbu užtikrinti, kad tokie pirkimai vyktų atskaitingai ir būtų suvaldytos su mažesniu viešumu atsirandančios rizikos.
0
Projekto įgyvendinimo metu buvo nustatyta viešųjų pirkimų tvarkos pažeidimų Ne
Projekto tęstinumo užtikrinimas, projekto rezultatų matavimas ir įvertinimas, pasiekti rezultatai Stebėsenos (produkto) rodiklis: Įdiegtos vidaus administravimo ir veiklos valdymą gerinančios sistemos ar metodai valstybinio administravimo ir kituose viešojo administravimo subjektuose (Skaičius)
Stebėsenos rodiklio rezultatas: 1

Fiziniai projekto veiklų įgyvendinimo rodikliai:
1. Įdiegta 1 projektų valdymo sistema
2. Apmokyti 202 asmenys

2 Jonvabaliai

Klausimas Atsakymas
Nuorodą į organizacijoje patvirtintas viešųjų pirkimų organizavimo taisykles http://mw.eviesiejipirkimai.lt/vpm/SVPTS/svpts_sarasas.asp?SBJ_ID=1020195629
Prieš pradedant įgyvendinti šį projektą vyko konsultacijos su gyventojais ar kitomis suinteresuotomis grupėmis Prieš priimant sprendimą dėl projekto įgyvendinimo, Fondo valdyboje vyko vidinės konsultacijos vadovybės lygyje.
Projektui buvo taikyta finansinių korekcijų
Finansinės korekcijos – jeigu nustatomi projektų vykdytojų pažeidimai, jiems taikomos teisės aktuose numatytos finansinės korekcijos. Tai, priklausomai nuo nustatyto pažeidimo, gali reikšti, jog sumažinamas projektui skiriamas finansavimas, susigrąžinamas finansavimas tų išlaidų, kurios pripažįstamos netinkamomis arba netgi nutraukiama su projekto vykdytoju pasirašyta Finansavimo ir administravimo sutartis.
Po įvykdyto pirkimo atsiradus sutaupymams buvo keičiama projekto finansavimo ir administravimo sutartis didžiausią projekto tinkamų finansuoti išlaidų sumą mažinant 47.109,88 Eur.

3 Jonvabaliai

Klausimas Atsakymas
Dėl pirkimų, vykdytų įsigyjant prekes ir paslaugas įgyvendinant šį ES projektą, vyko teisiniai ginčai Ne
Projektą įgyvendinant buvo bendradarbiaujama su socialiniais ekonominiais partneriais Socialinių partnerių projekte nebuvo numatyta.
Darbuotojai, tiesiogiai dirbantys prie projekto įgyvendinimo, yra apmokyti antikorupcijos rizikų / skaidrumo standartų srityje Ne.
Organizacijos tinklapyje nurodoma, kas yra jos akcininkai / dalininkai Tinklapyje (http://www.sodra.lt/lt/veikla/nuostatai-ir-veiklos-sritys) yra patalpinti Fondo valdybos nuostatai, kurių 5 punkte nurodyta, kas yra Fondo valdybos savininkė bei savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija.
Įmonės tinklapyje nurodomos antrinės, pirminės bendrovės ir filialai Taip, informaciją galima rasti http://www.sodra.lt/lt/teritoriniai-skyriai. Sodros fondo valdybai pavaldžios 12 įstaigų, turinčių savarankiško juridinio asmens statusą: 10 teritorinių skyrių, Karinių ir joms prilygintų struktūrų skyrius ir Užsienio išmokų tarnyba.
Organizacija skelbia apie pranešimo kanalus (būdus), kuriais gali naudotis jos darbuotojai, taip pat ir tiekėjai, agentai, subrangovai ir partneriai, norėdami saugiai ir konfidencialiai pranešti apie potencialius vidinės tvarkos pažeidimus ar klausti patarimo (pasitikėjimo linijos) Taip, informacijos apie korupciją gavimo priemonės: 1. specialus elektroninio pašto adresas (antikorupcija@sodra.lt ); 2. speciali pranešimų pateikimo sritis interneto svetainėje, prieiga per internetą: http://www.sodra.lt/lt/socialinis-draudimas/korupcija-ir-nesazininga-veikla 3. anoniminis pasitikėjimo telefonas; 4. anoniminių pranešimų pašto dėžutės visų Fondo administravimo įstaigų priimamuosiuose.
Organizacija turi elgesio ar etikos kodeksą Taip, turi ,,Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis etikos kodeksas“.
Organizacijos turimame elgesio ir etikos kodekse yra dovanų politiką reguliuojančių nuostatų Taip. ,,12.2. nepriimti jokio materialaus ar nematerialaus pobūdžio atlygio, kai esama pagrindo manyti, kad taip siekiama paveikti darbuotojo veiksmus ar sprendimus“.
Organizacijos turimame elgesio ar etikos kodekse yra interesų konfliktų sprendimo politiką reguliuojančių nuostatų Interesų konfliktų sprendimo politiką reglamentuoja Fondo valdybos direktoriaus įsakymas ,,Dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“.
Prieš pradedant projektą, buvo atlikta kaštų ir naudos analizė Prieš pradedant projektą kaštų ir naudos analizė nebuvo atliekama, kadangi toks poreikis nebuvo nustatytas.
Nuoroda į projekto finansavimo ir administravimo sutartį bei jos priedą nr. 2 Sutartis negali būti pateikta, kadangi joje nustatyti jos viešinimo apribojimai.